İşadamı Şahin Karaaslan’a büyük ödül

 

01

Uluslararası çikolata ve şekerleme kongresinde yılın en iyi süpermarketi seçilerek Tatlı Yıldız (Süsser Stern) ödülünü kazandı.

Başarılı işadamını ödül töreninde Metropol Hayat Gazetesi yalnız bırakmadı. Büyük ödül töreninde sadece Metropol Hayat Gazetesi vardı.

HEIDELBERG’TE REWE Marketler sahibi Türk işadamı Şahin Karaaslan, Almanya’daki binlerce süpermarket arasında yapılan değerlendirmede en iyi market ödülüne layık görüldü.

Sweets Global Network’un düzenlediği 17. Uluslararası Şekerleme Ürünleri Kongresi’nde (17. Internationalen Süßwaren-Kongresses)’nin her yıl verdiği yılın ödülleri sahiplerini buldu. 4 ayrı kategoride verilen ödüller Berlin’de The Ritz-Calrton Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İşadamı Şahin Karaaslan’ın sahibi olduğu REWE City Mathematikon’la, 2500 metrekareye olan süpermarketler kategorisinde, en iyi süpermarket ödülünü kazandı.

14ULUSLARARASI DÜZEYDE
jüri üyelerinin yaptığı incelemelerde, marketin büyüklüğü, çikolata, şekerleme ve bisküvi çeşitleri reyonlarının kalitesi, sunumu ve alışveriş yerinin rahatlığı gibi kriterleri ödül için değerlendirmeye alınıyor. İşadamı Şahin Karaaslan yaptığı açıklamada, “Çikolata ve şekerleme sektöründe dünyanın saygın firmalarının üreticileri, sahipleri ve işadamlarının katıldığı 17. Uluslararası Süsswaren Kongresi’nde ödül almak büyük onur. Geöitğimiz aylarda da Almanya Perakendeler Birliği tarafından yılın en iyi işletmesi seçilmiştik. Bu ödül uluslararası düzeyde olması bizi ayrıca mutlu etti. Hedefimiz çok daha güzel işler yapmak ve başarılara imza atmak“ dedi.

06

3 GÜN SÜREN KONGRE
Uluslararası Süsswaren Kongresi’ne, aralarında Avrıpa, Asya, Uzak Doğu ve Amerika kıtasından dünyaca ünlü çikolata ve şekerleme üretcileri katıldı. Berlin’de 3 gün süren kongrede sektördeki yenilikler ele alındı.

Başarılı işadamını ödül töreninde Metropol Hayat Gazetesi yalnız bırakmadı. Büyük ödül töreninde sadece Metropol Hayat Gazetesi vardı. İşte Ödül töreninden fotoğraflar. Haberin ayrıntısı ve diğer fotoğraflar Metropol Hayat Gazetesi Aralık sayısında bulabilirsiniz.