Görevimiz kamuoyunu doğru bilgilendirmek

Görevimiz kamuoyunu doğru bilgilendirmek

Rhein-Neckar Türk İşadamları Derneği‘nin her yıl verdiği başarı ödülleri her zaman tartışma konusu oluyor. Bu yıl ödül alan işadamlarını da tartışabilir ve bu ödülü hakkedip, hakketmediklerini sorgulayabilirsiniz. Biz de Metropol Hayat Gazetesi olarak, gazetecilik ilkeleri gereği kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla, 2012 yılının işadamları ödülüne layık görülen isimlerle röportaj yaptık.
Bu ödülü hakkedip hakketmediklerine okuyucular ve kamuoyu takdir etsin. Röportajda işadamlarımızın, iş hayatına nasıl atıldıkları, hangi işleri yaptıkları, başarılı olup olmadıkları ayrıntılarıyla anlatıldı. İlgiyle okuyacağınızdan eminim.

***

Bu arada son zamanlarda yaptıkları çalışmalar ve projelerle dikkat çeken bölgemizin bir diğer işadamları derneği Aktiv‘i de mercek altına aldık. Aktiv İşadamları Derneği Genel Sekreteri Alper Yüksel, sorularımıza içtenlikle yanıt vererek dernek hakkında bilinmeyenleri, projelerini ve hedeflerini aktardı.

***

Metropol Hayat gazetesi olarak biz yine gazetecilik ilkelerine bağlı kalarak, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla, merak edilenleri, hangi görüşten olursa olsun her kesimin etkinliklerini, özel röportajları sizlere sunmaya devam edeceğiz.
Takdir tabiki siz değerli okuyucuların.

Türk vatandaşlığından çıkışlar artıyor

Türkiye‘nin dövizli askerlik ücretini 5 bin 112 eurodan 10 bin euroya yükseltmesinin ardından, vatandaşlıktan çıkış başvurularında artış olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Münih Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Selim Çukurkaya, Münih’te pasaporttan sonra en çok yaptıkları ikinci işlemin vatandaşlıktan çıkış olduğunu açıkladı. Gençlerin, 10 bin euro ödemek zorunda kalmamak için Türk vatandaşlığından çıktığı belirtiliyor. Hatta konsolos Çukurkaya, “Şimdi gençler Alman vatandaşlığını tercih ediyor. 2,5 aydır askerlik için sadece 7-8 kişi geldi“ diyor. Türkiye‘de hükümetin bunu dikkate alarak gençlerimizi rahatlatması gerekmez mi? Umarın sayın Bakan Bozdağ verdiği sözü tutar da yeni bir düzenleme gelir.

Anlamlı sözler

Bir kimseyi inada kapılmış çekişmeci ve kendi görüşünü beğenmiş görürsen bil ki, onun ziyanı tamamdır.
(Hz. Muhammed-SAV)

MART 2012

Bir Cevap Yazın